Afyon KYK'da Seminer: Gençlerde Şiddet ve İletişim Sorunları


(AİLE AKADEMİSİ/ 10 MART 2015)-Aile Akademisi Derneği Başkanı Mücahit Gültekin Afyon Müftülüğü'nün düzenlemiş olduğu "Gençlerde Şiddet ve İletişim Sorunları" konulu seminerde konuştu. Afyon Kredi ve Yurtlar Kurumu anfi tiyatro salonunda gerçekleşen seminer üniversite öğrencileri tarafından dikkatle takip edildi.

Günümüzde şiddetin yaygınlaştığını Türkiye ve Dünyadan çeşitli istatistiklerle aktaran Gültekin, Özgecan cinayetinin konuşulduğu günlerde başka cinayet haberlerinin gelmeye devam ettiğini; hala da bu cinayet haberlerinin gelmeye devam ettiğini söyledi. Burada temel sorunun: "Bu şiddet niçin artıyor, niçin yaygınlaşıyor?" sorusunun olduğunu söyleyen Gültekin, haz ve keyif kültürünün, rekabet kültürünün bu şiddetin asıl nedeni olduğunu vurguladı. Neo-liberal ve kapitalist politikalar ile şiddet arasındaki ilişkiyi çeşitli örneklerle anlatan Gültekin'in semineri 1 saat sürdü.

Afyon Müftülüğü vaizlerinden Mustafa Öztürk'ün Mücahit Gültekin'e teşekkür etmesi ve çiçek takdimiyle seminer sona erdi.  

www.aileakademisi.org

 

manset.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim