AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ı Ziyaret Ettik


(AİLE AKADEMİSİ/2 KASIM 2015)- Aile Akademisi Derneği Başkanı Mücahit Gültekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Şahin AGD (Anadolu Gençlik Derneği) Genel Başkanı Salih Turhan'ı ziyaret etti. Türkiye'de uygulanan kadın, aile ve gençlik politikaları üzerine konuşulmasının yanısıra, siyasi gelişmelerin de istişare edildiği ziyaret yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ziyarette AGD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Altay da hazır bulundu.

Aile Akademisi Derneği Başkanı Mücahit Gültekin, ülkemizin ahlaki bir kriz içinde olduğunu belirterek, bu ahlaki çözülmeden en çok ailenin, gençlerimizin ve çocuklarımızın etkilendiğini söyledi. "Özellikle 12 yıldan bu yana uygulanan kadın ve aile politikaları, ailenin çözülmesinin temel sebebidir" diyen Gültekin, "Muhafazakar kesim, nasıl olsa bizimkiler başta, diyerek süreci takip etmiyor. Halbuki bugün şikayet ettikleri kimi ahlaki ve sosyal problemlerin kaynağını bu dönemde imzalanan sözleşmeler, çıkarılan yasalar, yayınlanan genelge ve ulusal eylem planları oluşturuyor. Bu yüzden STK'ların emr-i bil maruf ve nehyi ani'l münker görevini yerine getirmeleri gerekiyor" şeklinde konuştu. Aile Akademisi Derneği olarak bu görevi yerine getirmeye çalıştıklarını söyleyen Gültekin, AGD'nin bu noktada gençlere yönelik yaptığı çalışmaların çok önemli olduğunu; Aile Akademisi olarak bu çalışmalara gereken desteği vereceklerini belirtti.

Ziyaretten çok memnun kaldıklarını ifade eden AGD Genel Başkanı Salih Turhan, AGD'nin toplumun manevi değerlerini geliştirmek için çalıştığını belirtti. Fark gözetmeden toplumun her kesimine yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Turhan, yaşanan ahlaki kriz dolayısıyla hem uyarıcı bir rollerinin olduğunu hem de çözümler üretmeye çalıştıklarını kaydetti. Türkiye'nin uygulanan yanlış politikalar sebebiyle çok çeşitli sıkıntılar yaşadığını vurgulayan AGD Genel başkanı, kardeşlik diliyle gereken uyarıları yaptıklarını; eğitim ve diğer alanlara ilişkin hazırladıkları raporları yetkililere ulaştırdıklarını ifade etti. Aile Akademisi'nin çalışmalarını takdirle karşılayan Salih Turhan; "Birlikte çalışmalar yapabiliriz. Seminer, sempozyum, çalıştay gibi faaliyetler düzenleyebiliriz" dedi. MGV yayınların hakkında da bilgi veren Salih Turhan, mücadele şuuru veren çok nitelikli yayınlar yaptıklarını söyledi. Aile Akademisiyle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını belirten Turhan, iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

AGD Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Mücahit Gültekin Aile Akademisi'nin yapmış olduğu ve SEKAM yayınlarından çıkan "Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Dayalı Politika Uygulayan Ülkelerde Kadın ve Aile" ve "Türkiye'de ve Dünyada Kadına Şiddet" araştırmalarını takdim etti. AGD Başkanı Salih Turhan da MGV yayınlarından çıkan kitaplardan hediye etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret, karşılıklı dua ve hayır temennileriyle son buldu.

www.aileakademisi.org

 

 

agd.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim