İyiliğe Evet Kötülüğe Hayır Eğitim Programı Tamamlandı


(AİLE AKADEMİSİ/11 HAZİRAN 2016) İyiliğe Evet Kötülüğe Hayır projesinde kapanış gerçekleştirildi. 6 hafta süren İyiliğe Evet-Kötülüğe Hayır projesinin son haftasında ilk olarak proje koordinatörü Uzm. Psikolog Meryem Şahin eğitim sürecini tamamlayan çocukların velilerine projenin genel amaç ve hedeflerinden bahsetti. Şahin velilere projenin adını ilk duyduklarını ne düşündüklerini sorudu. Aldığı cevapların ardından projenin amacının sadece iyiliğe evet diyebilme değil, yeri geldiğinde kötülün-haksızlığın da karşılığında durarak hayır diyebilme becerisi geliştirmek olduğunu ifade etti. Kötülüğe hayır demenin çocukları pek çok zararlı alışkanlıktan korumak için temel beceri olduğu vurgulandı. Bunu yapabilmek için de iyiyi kötülükten ayırabilmenin gerektiği, bu nedenle çocukların amaç bilincine sahip olmalarının, eleştirel düşünebilmelerinin, arkadaşlarını hedeflerine uygun seçebilmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Son olarak eğitimde vurgulanan noktaların aileler tarafından da evde muhabbet konusu yapılmasının, eğitimin etkisini ve kalıcılığını artıracağını söyledi.

Meryem Şahin’in sunumunun ardından projeyi yürüten Esra Güneş ve Hümeyra Bektaş velilerimize program sürecinde yapılanları aktardı.  Esra Güneş derslerde yapılan etkinliklerden, etkinliklerin neyi amaçladığından ve öğrencilerin etkinliklere katılımlarının nasıl olduğundan bahsederken Hümeyra Bektaş ise projede yer alan konuların nasıl işlendiğinden, nelere vurgu yapıldığından ve konuların neleri amaçladığından bahsetti.

Öğrencilerin aktif katılımlarının olduğu, konuları soru-cevap, tartışma ve beyin fırtınası yoluyla birlikte anlamlandırmaya çalıştığımız projenin sertifikaları öğrencilerimize takdim edildi. Azim ve kararlılıkla projeyi tamamlayan öğrencilerimize ve destek veren velilerimize teşekkür ederiz.

www.aileakademisi.org

 

mansettre.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim