iyiliğe Evet Kötülüğe Hayır Projesi Hakkında Veli Görüşleri


(AİLE AKADEMİSİ/24 MAYIS 2015)- Çocuklarımızın doğruyla yanlışı ayırt edebilmesi çok önemli. Sadece doğruya evet demek yetmez; çocuklarımız yanlışa ve kötüye hayır da diyebilmeli. Aile Akademisi Derneği'nin bu amaç doğrultusunda hazırlamış olduğu "İyiliğe Evet Kötülüğe Hayır"  projesi hakkında anne-babalarımızın görüşlerini sorduk. Aşağıda velilerimizin proje hakkındaki düşüncelerini okuyabilirsiniz:

Merhabalar;

Ben Sena?nın annesiyim. Kızımı yetiştirirken, içimde oluşan tedirginlikler ve etrafın etkileri çok fazla. Çok bilinçli miyim ?hayır? ama kızımı ?iyi olduğunu , doğru olduğunu düşündüğüm yola teşvik etmek istiyorum? kızımla İmam Hatipi seçerken ve sizlere gönderirken doğru yolu öğrenmesi ve hiç istemediğim o hayattan kurtarmak için?.

Çok isterim kızımın yanlışa ?Hayır? demesini? Bunun için size gönderdim. Bir hedefi olması ve bu hedefe yürümesi için, onu yönlendirmenizi izledim, kızımın anlatımları beni rahatlattı. Hatta derslerine bile odaklanıp daha iyi çalışmaya başladı.

Teşekkür ederim. Allah razı olsun.   

Yurdagül Pulurtepe

-----------                                                                           

Yaptığınız projenin günümüzde yapılan çocuklarla ilgili çok önemli bir boşluğu doldurduğunu düşünüyorum. O da gençlik öncesi çağda bulunan 11-12-13-14 yaş arası çocuklarımızn düşünce ve davranış pratikleri kazanmaları yönünde önemli bir adı  olduğunu düşünüyorum.

Bu anlamda kızımın her hafta buraya gelirken büyük bir sevinç ve merakla gelmesi, projenin benim ve kızım adına beklediği ilgiyi yakaladığını söyleyebilirim. Programın benim açımdan eklemlenmesi ve elzem olduğunu düşündüğüm birkaç öneri niteliğinde olabilecek düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Emeğinize ve yüreğinize sağlık.

1)      Süre daha uzun olmalı. Hatta ?iyiliğe evet kötülüğe hayır? bir okul olmalı, olabilir diyorum

2)      Her hafta ders sonunda çocuklara araştırmaya yönelik küçük konular verilerek, onların da okuma, yazma ve anlatma kabiliyetlerinin geliştirilmesi desteklenmeli, böylece ?İyiliğe Evet Kötülüğe Hayır? teırik söylemin yanında tek tek çocuklarda, pratik ve sorumluluk alma yönünü de ortaya çıkartmalı (çıkartabilir)

3)      Çocuk dünyasının gözlem ve deney noktasındaki merakı dikkate alınarak projeye deney çalışmaları eklenmeli, bu deney çalışmaları bilimsel teori ve fen bilimleri üzerinden olabileceği gibi sosyal psikoloji alanında yapılan deneylerden yola çıkarak, bu çocuk dünyasında karşılık bulabilecek şekilde ayarlanabilmeli (ayarlanabilir)

Fatma Saldamlı

-------------

Çocukların özgüvenli olduklarını gördüm. Faydalı olacağını sanıyorum. Doğru veya yanlış nedir öğrenip kendilerine zarar olmayacağını düşünüyorum. Davranışlarının düzeldiğini düşünüyorum.

İyiki de gelmişiz. Herkese tavsiye ederim.                                        

Mecit Altan?ın annesi Fatma

------------

Sayın Aile Akademisi,

Evlatlarımın doğru kişilerden doğruları dinleyip, fikir sahibi olması beni çok mutlu etti. Artık farklı bir bakış açısına sahipler. Eleştirmeyi, karşılaştırmayı, değerlendirmeyi, doğru açıdan ve doğru olarak yapabiliyorlar. Allah(cc) sizlerden razı olsun. Rabbim, ilim, gayret ve sabrınızı artırsın.

Yeni projelerde buluşmak, yeni ufuklar kazanıp, kazandırmak temennisiyle??

(Fatma Hocam sizi çok seviyoruz)                 

 G.Derya Yılmaz

--------------                                                                

Çocuklarıma faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Bu kısa sürede ana ve temel olarak değerlerine ve düşüncelerine katkı sağladığı kanaatindeyim. İnşaallah İyiliğe Evet Kötülüğe Hayır diyen nesillerin oluşmasına katkı sağlar.                                                                                                          

Osman Göç

------------

Programın ayrıntılarını oğlum evde bizimle hiç paylaşmadı. Ancak internetten sürekli takip ettik. İnternetteki özet paylaşımınız çok iyi olmuş. Dersteymişiz gibi oldu. Bence kaliteli bir program. Sadece en son derste süre biraz aşmış. İbrahim onu şikayet etti. Ayrıca teneffüs olmadığını, arkadaşlık kuramadığını, oyun oynayamadığını ifade etti. Ancak beğenmeseydi gelmezdi. Bence o da memnun kaldı.

Faaliyetleriniz için çok teşekkür ederiz. Karşılığını iki dünyada da alabilmeniz duasıyla?.

(Bu arada son derste çok detay vardı. Çok daha kısa bir özet olabilirdi. Bir de ışıklandırma sistemi konuşanın üstüne geliyor.)

Songül Lemahmutoğlu

------------

Öncelikle böyle bir projeyi düşünüp uyguladığınız için çok teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun. Toplum olarak çocuklarımıza yönelik yeni ve farklı projelere ihtiyacımız var.

Zehra bu etkinliğe severek ve isteyerek geldi. Kendini ifade etme noktasında olumlu sonuçlar aldık. Böyle verimli projelerin devamını diliyorum.                             

Teşekkür ediyorum                                                                                                       

Şennur Özel

 

sertifika2.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim