10 STK 4 Kitabı Yasaklatmak İçin Bir Araya Geldi


kitappp.jpg

(AİLE AKADEMİSİ/6 HAZİRAN 2015)- Aralarında Türkiye'nin 'saygın' kurumlarının da yer aldığı 10 STK Türkiye'de yayınlanmış LGBT konusuna farklı bir perspektiften yaklaşan 4 kitabın "basılmaması", "satılmaması" ve "okunmaması" için bir imza kampanyası başlattılar. Sık sık bilimsel, nesnel, eleştirel, objektif vs. olmakla övünen bu kurumların sergilediği tutum oldukça ibret verici.

Resmi psikiyatrik/psikolojik görüşünün dışında hiç bir görüşün halka ulaşmasını istemeyen bu yaklaşım, bütün bir insanlığı LGBT konusunda tek bir perspektife mahkum etmek istiyor. Gerçeklerin ortaya çıkmasından tedirgin olan bu çevreler ellerinde tuttukları "homofobi" ve "nefret söylemi" sopasıyla düşünen, konuşan ve okuyan kesimleri cezalandırmak istiyor.

Hz. Muhammed'e hakaret edilmesini "düşünce özgürlüğü" olarak savunan söz konusu yaklaşım, eşcinsellik hakkında dikte ettikleri görüşe ters bir şey duymak istemiyor ve yapılan bilimsel araştırmaları bile "nefret suçu" diyerek yasaklatmaya çalışıyor.

Bu örnek, Batı'nın "özgürlük" anlayışındaki çifte standardı; demokrasi ve bilim makyajlı totaliterizmi anlamak açısından oldukça önem taşıyor.

www.aileakademisi.org

Konuya ilişkin yayınlanan bildiri metni ve imzacı kuruluşlar için tıklayınız: http://todap.org/bolum_detay.aspx?link=3&yaziId=1502

TODAP'ın konuyla ilgili imza metni için tıklayınız: http://www.todap.org/bolum_detay.aspx?yaziId=1550&bolumId=2

Not: Derneğimiz LGBT olgusuna ilişkin tercüme ettiği iki çalışmayı yayınlamaya hazırlanıyor. Özellikle eşcinselliğin baskı, zor, tehdit, propaganda ve manipülasyonla nasıl yaygınlaştırıldığına ilişkin teknikleri anlatan bu çalışmalar, eşcinsellik hakkındaki resmi ezberi bozacak. 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim