Aile Akademisi''TÜRAP İstişare Grubu İl Toplantısı’’na katıldı.


7_istisare_grubu_il_toplantisi_kocaeli_fotograflari-758_270x203.jpg

 Bu yıl 7. ‘sini düzenlenen ‘’TÜRAP  İstişare Grubu İl Toplantısı’’na  Aile Akademisi, toplumsal cinsiyet komisyonu başkanlığında katıldı. Toplantı  11-12 Kasım 2017 tarihlerinde Kentin Kadınları/KENT-KA ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

 TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuşmasında, her geçen gün gelişen teknolojiyle günlük hayatın kolaylaştığını ama toplumsal ilişkilerin zorlaştığını söyledi. Küreselleşen dünyada toplumun giderek bölündüğünü ve ailelerin küçük parçalara ayrıldığına dikkati çeken Katırcıoğlu, anneanne ve babaannelerin ailelerin içinden çekildiğini, nesiller arasındaki devamlılık sağlanamayınca fikri boşluklar oluştuğunu kaydetti. Katırcıoğlu, kadının sorununun onu aileden kopararak, bireyselleştirerek, yok sayarak çözülemeyeceğini vurguladı.

 Ana gündem aile-kadın ve STK’ların bu konuyla ilgili yaptığı çalışmalardı. Yapılacak çalışmalara ilişkin temel vurgu, kendi değer ve inançlarımızı merkeze alan yerel, kendi kültür ve geleneklerimizle bağdaşan bir özelliğe sahip olmasıydı.  Nitekim T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Muhammed ÖRNEK başkanlığında gerçekleştiren panelin konusu da “Türkiye’de Bölgesel Aile Sorunları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Bu Kapsamdaki Çalışmaları” idi.  

12 Kasım Pazar günü “Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi” yürüyüş programının ardından kapanış oturumu gerçekleşti. 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim