Çocukluk ve Annelik Makamı Semineri Gerçekleştirildi.


20171223_151810.jpg

Aile Akademisi Derneği tarafından ailelere yönelik seminer düzenlendi. Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminer Çocuk Gelişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Seher Kander Bilgi tarafından “Çocuk ve Annelik Makamı” hakkında, dinleyicilerin de görüşleri ve sorularıyla ilerleyerek, interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.

Eğitimin amacının çocukluk ve annelik hakkında farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Seher Kander Bilgi, çocukluğun bir “hakikat” olduğunu, çocuğun maddesel yönünün ardındaki manayı keşfetmenin yaşamsal bir ödev olduğunu vurguladı.

Eğitimci, çocukların yeryüzünün şifacıları olduğunu, çevresini iyileştirmeye katkı sağladığını, bilimsel araştırmaların da bunu desteklediğini ifade etti. Anneliğin de bir makam olduğunu, sadece bilgi ile değil, hissedilerek yaşanması gerektiğini dile getiren eğitimci, anneliğin kendi doğasının kıymetli olduğunu, onu sadece sorumlulukla ele almanın anneliğin hakikatini perdelediğini ifade etti. Modern dünyada ise çocukluğun ve anneliğin mutasyona uğradığını, sosyal medyanın da gelişimiyle doğal anne, çılgın anne, akademisyen anne, oyuncu anne gibi annelik rolleri oluşturulduğu ve bu durumun takipçilerin anneliğini yapaylaştırdığını, anneliğin özünden uzaklaştırdığını ifade etti.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim