Yasin KURUÇAY Akçağlayan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ‘Hedef Belirlemek ve Zincirin 5 Halkası” konulu bir seminer verdi.


resized_akcaglayan_seminer_2_1.jpg

Aile Akademisi Derneği yönetim kurulu üyesi Yasin KURUÇAY Akçağlayan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ‘Hedef Belirlemek ve Zincirin 5 Halkası”  konulu bir seminer verdi.

Hedefin ne olduğunun önemine değinerek seminere başlayan Kuruçay, “Büyük insanların ve büyük olmak isteyen insanların en önemli özelliği yaşam amacı ile meslek hedefi arasındaki dengeyi iyi kurmalarıdır” dedi.

Başarılı ve başarısız insanların özelliklerine değinen Kuruçay, kendini değiştirmenin aşamalarına kendi hayatından örneklerle dikkat çekti. Motivasyon açısından insanların dört farklı kişilikte olduğunu ifade eden Yasin Kuruçay hedeflere ulaşmak için gerekli olan değişim unsurlarını örneklerle açıklayarak ifade etti.

Yasin Kuruçay tüm öğrencilerin sözel olarak başarılı olmak istemesine rağmen neden bir türlü istedikleri kadar çalışmadıklarını düşünmemiz gerektiğini ifade ederek konuşmasına devam etti.

Seminerin sonunda amaç-hedef, dersler, sosyal ortam, internet ve aileden oluşan beş halkayı açıklayan eğitimcimiz bu beş halkada ilkeleri olan insanların başarıyı yakalayabileceğini ifade etti.

Yasin Kuruçay seminerin sonunda öğrencilerden gelen sorulara cevap vererek semineri bitirdi.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim