Aile Politikaları ve Mevzuat Takip Komisyonu Mart Ayı Toplantısını Yaptı


Komisyon: 
Aile Politikaları Takip Komisyonu

(AİLE AKADEMİSİ/ 6 Mart 2014)-Aile Akademisi Derneği Aile Politikaları ve Mevzuat Takip Komisyonu Mart ayı toplantısını dernek binasında gerçekleştirdi. Toplantıyla ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 Toplantıya katılanlar

Mücahit Gültekin -Meryem Şahin- Gülay Öncil ?Kübra Çayır ? Ayşenur Evren ? Rümeysa Kocamaz

 

 

Görüşülen Konular & Alınan Kararlar

 *  Kübra Çayır ve Ayşenur Evren tarafından analiz edilen CEDAW raporu üzerinde görüşüldü. Raporun belirtilen öneriler doğrultusunda tekrar gözden geçirilmesine ve son halinin yayınlanmasına karar verildi.

*  Kadına dönük faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından biri olan KAMER?in yapılanması, çalışma alanları, misyonu, bağlantıları Gülay Öncil tarafından sözel olarak aktarıldı. Çalışmanın Gülay Öncil tarafından yazılı rapor haline getirilmesi kararlaştırıldı.

*  Zeynep Kocamaz toplantıya katılamadığı için Kadına dönük faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından biri olan VAKAD?a dair bilgilendirme; Abdullah Kocamaz toplantıya katılamadığı için küçük yaşta gerçekleştirilen evliliklere dair geriye dönük yasal yaptırımlar hakkında bilgilendirme; Hasibe Lekesiz toplantıya katılamadığı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan yeni mevzuatlar hakkında bilgilendirme yapılamadı.

 

Not: Bir sonraki toplantı tarihi 3 Nisan Perşembe 2014 Saat 18.00. Yer: Aile Akademisi Derneği

 

komisyon_kkkkkkalip_0.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim