Bilimsel Araştırmalar Komisyonu Mart Ayı Toplantısını Yaptı


Komisyon: 
Bilimsel Araştırmalar Komisyonu

(AİLE AKADEMİSİ/ 10 Mart 2014)- Aile Akademisi Derneği, Bilimsel Araştırmalar Komisyonu Mart ayı toplantısını 8 Mart 2014 Cumartesi günü gerçekleştirmiştir. Komisyon üyelerimizden Zahide Dügeroğlu, Ayşegül Aldemir, Sümeyye Bilici, Özlem Gökalp ve Volkan Tekdemir?in katıldığı toplantıda 2013-2014 sezonunda yapılması planlanan üç farklı çalışma değerlendirilmiştir. Toplantıda görüşülen konular ve alınan kararlar aşağıdaki gibidir.

 

 

 

  1. Bu sezon yapılması planlanan ilk çalışma olan Aile yapısının çocuk üzerindeki etkileri üzerinde yapılan akademik çalışmaların değerlendirilmesine ilişkin ilk çalışma için makale ve tez paylaşımları yapılmıştır.
  2. Bu sezonun ikinci çalışma alanı olan arşiv çalışması için komisyon üyelerimizden edebiyat öğretmeni Emre Aydın değerler eğitiminde kullanılmak üzere atasözü ve deyim tasnifi görevini üzerine almıştır.
  3. Önümüzdeki ay yapılacak toplantıda da bu sezon yapılması planlanan üçüncü çalışma olan psiko-eğitim programları incelemesi çalışması üzerinde durulacaktır.
  4. Toplantı, bir sonraki ayın toplantı tarihinin belirlenmesinin ardından sona ermiştir.

www.aileakademisi.org

komisyon_kalip.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim