Kültür-Sanat Komisyonu Nisan Ayı Toplantısını Yaptı


Komisyon: 
Kültür-Sanat Takip Komisyonu

(AİLE AKADEMİSİ/15 NİSAN 2015)- Kültür Sanat Komisyonu 2. Dönem 2. Genel toplantısını yaptı. Toplantıya Üye; Fatma Saldamlı, Üye; Elif Güner, Üye; Nur Demet Damar, Üye; Fatma Gül Damar, Üye: Fatma Nur Çil, Üye; Sevra Özel, Üye; Tubanur Özel, Üye; Elif İmir, Üye; Fatma Gültekin katıldı. Toplantıda ikinci dönem çalışmaları konuşuldu. Alanların birleştirilmesi ve ortak çalışma alanı kararından sonra, gündem maddelerine geçildi;

  1. Şu an çalışmaları devam eden 2016 Mart ayı Aile ve Çocuk temalı resim sergisi
  2. Temiz kitap çalışmaları
  3. Temiz Müzik çalışması
  4. Amishlerin Merhameti filmi
  5. Araştırma Konu Başlıkları
  6. Bursa Kültür Sanat Aktiviteleri

Resim çalışmalarında görevli olan üyeler, şu an devam etmekte olan hazırlık aşaması hakkında bilgilendirme yaptı. Sergiye daha fazla ürün temin edebilmek için bu konuda katkı sağlayabilecek yakın çevreye duyuru yapılmasına karar verildikten sonra, resim sergi ekibinin aylık toplantı periotları belirlendi.

Temiz kitap çalışmasında ?Çocuk Felsefe Kitaplığı? ve ?Macera/ Dedektiflik Kitap Serileri? kitap listelerinin taranması ve bu alanlardaki tanıtımlara ve incelemelere yer verilmesine karar verildi.

Temiz müzik çalışmasında Nur Demet Damar , Rap, Rock, Arabesk Ve Pop Müziklerinin Gençlerin Karakter Yapılarına Olan Etkilerini araştırma teklifinde bulundu. Temiz müzik çalışmasında daha fazla özgün çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Üye, Elif Güner editörlüğünü yaptığı, Amishlerin Merhameti filmi üzerinden yapılan Eğitim Makalesi çalışmalarının son aşamada olduğu ve yakında tamamlanacağı belirtti.

Araştırma Konu Başlıkları önerilerinden üçü kabul gördü.

  1. Türk Medyasında Sanatçı Profili ? Elif Güner
  2. Narsist Kimliğin Kültür Sanat Çalışmalarına Etkisi- Fatma Saldamlı
  3. Rap, Rock, Arabesk Ve Pop Müziklerinin Gençlerin Karakter Yapılarına Olan Etkileri- Nur Demet Damar

Bursa?daki kültür sanat aktivitelerinin takip ve duyurusunu ise üye, Fatma Nur Çil üstlendi.  Toplantıya katılan üyeler  15 Mayıs 2015 tekrar toplanmak üzere dağıldı.

 www.aileakademisi.org

 

 

1111.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim