Medya Takip Komisyonu Nisan Ayı Toplantısını Yaptı


Komisyon: 
Medya Takip Komisyonu

(AİLE AKADEMİSİ/ 5 Nisan 2014)-Derneğimiz bünyesinde bulunan Medya Takip Komisyonu Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri konuşuldu.

1-Ailemiz-P kapsamında anket ve dilekçelerin iletilmesi hususunda daha ihtiyatlı hareket edilmesi bilgisi paylaşıldı. Üyelerin kendi çevrelerine yaygınlaştırmaları önerildi.

2-Bir önceki ay tespit edilen takip alanlarında hazırlanan raporlar değerlendirilip gerekli düzenlemeler yapıldı.

3-Bir sonraki ayın takip alanları belirlendi.

-Meryem Aktaş: Müzik Kanalı- Power Türk genel analizi

-Fatma Sarı : internet-Twitter fenomenler

4-PDR topluluğundaki yeni gelişmeler paylaşıldı.

5-Medya Takip Facebook sayfası üzerinden nitelikli paylaşımların yapıldığını ve yapılmaya devam edeceği üyeler nezdinde konuşuldu.

6-Bir sonraki ayın iç eğitimi tespiti yapıldı. Fatma Sarı , ?Rekla
m ve Reklamların Etkisi? konulu bir eğitim hazırlayıp sunacak.

Gündem konularının değerlendirilmesinin ardından Gülsüm Süslü?nün hazırlayıp sunduğu ?Medya ve Manipülasyon? konulu iç eğitim yapıldı.

Yapılan eğitimde, ?Medyayı olduğu gibi kabullenmek, verdiklerine ?işittik, gördük ve itaat ettik? demenin insanlarda ?zihinsel felç? oluşturduğu vurgulandı. Bilinçsiz medya kullanımı sonucunda toplumlar, aileler ve bireyler küresel bir hipnozun muhatabı olmakta ve değerler nezdinde değiştirilip, olumsuz manada dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Medya araçlarının kontrolü kimin elinde ise içeriğinin düzenlenmesi de o fikir ve güçlere ait olunduğu, medya araçlarında yayınlanan haber,program ve reklamlar içeriklerinden örneklerle sunuldu. Eğitimin devamında ise doğru Medya Takipçisi olabilmek için nelere dikkat edilmeli hususunda da ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Toplantı bir sonraki toplantı tarihinin tespiti ile tamamlandı. Bir sonraki toplantı 3 Mayıs 2014 Cumartesi olarak belirlendi.

 www.aileakademisi.org

 

2014-04-05_16.29.19.jpg

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim