Çalışan Annelerin Çocukları Obezite Sorununu Daha Fazla Yaşıyor


obesityyyy.jpg

163 Obezite

(AİLEAKADEMİSİ/17 Ocak 2012)- Obesite Amerikalı çocuklar arasında giderek yaygınlaşan bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Daha önce yapılan bazı araştırmalar obesitenin kalıtsal ve çevresel pek çok nedenine işaret etmişti. Bu araştırmalardan bir kısmı ise çalışan annelerin çocuklarının obesite sorununu yaşama olasılığının daha fazla olduğu yönündeydi. <--break->Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir araştırma bun sonucu doğrulayan bilgiler veriyor.

 

American Üniversitesi, Chicago Üniversitesi ve Cornell  Üniversitesi?nden uzmanların yaptıkları araştırmada 3, 5 ve 6 yaşlarındaki 900 çocuk incelendi.  Araştırmanın sonucuna göre çalışan annelerin çocuklarının vücut kitle indekslerinin yıllar geçtikçe arttığı görüldü. Bunun sebebi olarak çalışan annelerin çocuklarının tv seyretmek gibi hareketsiz faaliyetleri daha çok yapmaları ve sağlıksız beslenmeleri gibi etkenler gösteriliyor.

Uzmanlar Amerika?da küçük çocuğu olan annelerin yaklaşık %70?inin çalıştığını belirtiyor. Buna karşılık çocukların Amerika?daki çocukların yaklaşık beşte birinin obesite olduğu ifade ediliyor.

Araştırma Child Development dergisinde yayınlanmış.

www.aileakademisi.org

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim