Önleyici aile kursu


7 Önleyici Aile Kursu

Önleyici aile kursu 12 haftadan oluşmaktadır. Kursta anne-babaların çocuklarımızı en fazla tehdit eden 5 tehlike hakkında bilgilenmeleri ve bu tehlikelerin önlenmesi konusunda beceri sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Kurs kapsamında anne-babalar aşağıdaki konular hakkında eğitim görmektedir:

? Televizyonun zararları ve çocuklarımızı televizyonun zararlarından nasıl koruyabiliriz? (2 Hafta, Eğitimci: Uzm. Eğt. Volkan Tekdemir)
? İnternetin zararları ve çocuklarımızı internetin zararlı yönlerinden nasıl koruyabiliriz? (2 hafta, Eğitimci: Psikolojik Danışman Zehra Şanlı)
? Müziğin çocuklara olumsuz etkisi ve çocuklarımızı zararlı müziğin etkilerinden nasıl koruyabiliriz? (2 hafta, Psikolojik Danışman Yasin Kuruçay)
? Olumsuz arkadaş etkisi  ve çocuklarımızı olumsuz arkadaş etkisinden nasıl koruyabiliriz? (2 hafta, Eğitimci: Uzm. Eğt. Fatma Gültekin)
? Alkol ve uyuşturucu çocuklarımıza naıl ulaşıyor ve çocuklarımızı alkol ve uyuşturucudan nasıl koruyabiliriz? (2 hafta, Eğitimci: Psikolojik Danışman Mehmet Kılıç)
? Çocuklarımızı Kim Nasıl Tehdit Ediyor? (1 hafta, Eğitimci: Uzm. Psikolojik Danışman Mücahit Gültekin)
? İyiliğe Evet, Kötülüğe Hayır Diyen Çocuklar Yetiştirmek (1 hafta, Eğitimci: Uzm. Psikolojik Danışman Mücahit Gültekin)
Önleyici Aile Kursunda Eğitim Yöntemi
Kurs teorik bilgilerin aktarıldığı sunum yöntemiyle değil,  konuya ilişkin örnek olaylar ve vakaların analiz edildiği uygulamalı yöntemle verilmektedir. Böylelikle anne-babalar sorunlar karşısında nasıl davranacaklarını örneklerle görmekte ve uygulamaktadır.
Ayrıca kursta anne-babaların evde uygulamaları için eğitim materyalleri de verilmektedir.

Ellerde Kitaplar

Bu site’de yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir. 
Eposta: info@aileakademisi.org  
Aile Akademisi© 2011
Tasarım:Baydar Bilişim