İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE KARŞI VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ NEFRET POLİTİKALARINIZA KARŞI DA VERECEĞİZ!

Aile Akademisi Derneği toplumsal cinsiyet projesi ve İstanbul Sözleşmesi’ne karşı 10 yıldan beri bilgiye, veriye, akla, izana ve insafa dayanan bir mücadele veriyor. Bu bağlamda İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi derneğimizin stratejik önceliği olmuştur. Derneğimiz bu hedefine ulaşmak için hiçbir kişi ve kuruma hakaret etmeden; toplumsal cinsiyet ideolojisinin çelişkilerini, çıkar çevreleriyle olan bağlantılarını ve manipülasyonlarını hazırladığı bilimsel raporlarla ortaya koymuştur. Halkımızın büyük bir kesiminin duyarlılığına, yükselttiği sese ve mücadelesine ortak olmuş ve bu süreç İstanbul Sözleşmesi’nin feshiyle sonuçlanmıştır. Bu sonucun sömürgeci merkezler için ne kadar rahatsızlık verici olduğu ABD, Avrupa ve onların hibeleriyle çalışma yürütenlerin tepkilerinden açıkça görülmektedir.  

Bugün ise manipülatif verilerle ifsad projelerini ülkemize dayatmak isteyenler, aynı yöntemle Aile Akademisi Derneği Başkan yardımcısı Dr. Yasin Kuruçay’ı hedef alıyor; sosyal medyadan aldıkları bilgilerle! Sormadan, doğrulamadan, araştırmadan… Kuşkusuz Yasin Kuruçay’ı suçlamak için ellerinde asılsız iddialardan başka bir şey yok. Onlar istiyorlar ki, biz susalım. Onlar istiyorlar ki, söyledikleri yalanları yutalım. Onlar istiyorlar ki “bilimsel” diye sundukları çalışmalardaki bilgi kirliliğini ortaya çıkarmayalım. İstiyorlar ki, kendimizi, çoluk-çocuğumuzu ve ülkemizin geleceğini boynumuzu büküp onlara teslim edelim.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedildiği gün basın açıklamamızda bunların olacağını tahmin ettiğimiz için şöyle demiştik: “Buna rağmen, Batılı kurumların hegemonyasına dayanan kişi, kurum ve çevreler Türkiye’nin aldığı bu kararı manipüle etmek isteyecek, ‘kadına karşı’ bir karar olarak lanse etmeye çalışacaktır. İlk olarak bu manipülasyonlara karşı da direnmek zorundayız.”

Biz sizi tanıyoruz. Yasin Kuruçay hakkında başlattığınız linç kampanyasına; onun 23 yıllık emeğine sıktığınız ifk kurşunlarına şaşırmıyoruz. En önemli silahınızın “karalama” olduğunu biliyoruz. Sizin hak-hukuk tanımaz psikolojik harp taktiklerinize aşinayız.

Buradayız.Söylediğiniz her yalanda bizi karşınızda bulacaksınız.

İstanbul Sözleşmesi’ne karşı verdiğimiz mücadeleyi sizin nefret politikalarınıza karşı da vereceğiz; doğruya, gerçeğe, veriye, bilgiye, akla ve değerlerimize dayanarak!

Hasbinallahü ve ni’mel vekil, ve ni’mel mevlâ, ve ni’men nasir!

Aile Akademisi Derneği Yönetim Kurulu

23 Mart 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir